Iniciatoriai

Veikla

„Vaikų linija“, šeštą kartą inicijuodama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją ir kviečia savo veiklomis prisidėti aktyvias švietimo įstaigas, organizacijas bei socialiai atsakingas verslo įmones.

„Vaikų linija“ suteikia galimybę ir ragina dalyvius registruotis atnaujintoje kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje, viešina visų „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyvių veiklas, naujienas ir gerąją patirtį, koordinuoja bendradarbiavimą su partneriais ir vykdo partnerių susitikimus, ruošia „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų rekomendacijas švietimo įstaigų darbuotojams.

Kartu su bendrove „Teo“ „Vaikų linija“ organizuoja moksleivių trumpų filmų konkursą „Stabdyk elektronines patyčias“. Vyresnių klasių mokiniai kviečiami susimąstyti apie savo ir bendraamžių elgesį socialiniuose tinkluose, atkreipti dėmesį, kas skatina patyčias elektroninėje erdvėje ir koks elgesys padėtų užkirsti joms kelią.

Pasitelkdama į pagalbą žinomus žmones, norinčius padėti stabdyti patyčias, „Vaikų linija“ siekia keisti tiek vaikų, tiek suaugusiųjų nuostatas ir formuoti patyčioms nepalankią aplinką. Bendradarbiaudama su „Western Union Foundation Lithuania“, „Vaikų linija“ pristatys vaizdo klipus ir korteles su žinomų žmonių mintimis apie patyčias, padėsiančias mokyklos bendruomenėms kalbėtis apie patyčių situacijų sprendimą ir saugesnės aplinkos kūrimą.

Nuo kovo 23 d. iki balandžio pabaigos „Vaikų linijos“ informacinis rėmėjas LRT televizija transliuos socialinę reklamą „Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“. Šią reklamą, pelniusią tarptautinių apdovanojimų, sukūrė „Vaikų linijos“ veiklą savo darbais palaikanti reklamos agentūra „Not Perfect“.

Iniciatyvos partneriai bei draugai ir „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai bus pakviesti į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginį kino teatre „Multikino“, palaikančiame kampaniją „BE PATYČIŲ“. Apžvelgus „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ aktualijas ir apdovanojus mokinių konkurso laureatus, Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ susirinkusiems padovanos filmo „Niekieno vaikas“ peržiūrą.

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 23-29 dienomis, „Vaikų linija“ dirbs visą parą ir konsultantai stengsis atsiliepti į kuo daugiau vaikų ir paauglių skambučių numeriu 116111. 


 

Partneriai

Veikla

„Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokykla, dalyvaudama „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, kvies ugdymo įstaigos darbuotojus, pedagogus į Forumo teatro mokymus. Mokymuose pedagogai susipažins su metodu tiek teoriškai, tiek praktiškai, išmoks, kaip šį metodą galima pritaikyti, dirbant su vaikais bei jaunais žmonėmis (tiek ikimokyklinio amžiaus, tiek vyresniais vaikais ar net studentais) ir kaip Forumo teatras gali padėti kovoti su patyčių pasekmėmis bei tapti patyčių prevencijos priemone.

Daugiau informacijos apie mokymus bei registraciją galite rasti http://bepatyciu.lt/news/category/renginiai/ , arba kreiptis el. paštu vs.renginiai@vaikystes-sodas.lt , psichologe.austeja@vaikystes-sodas.lt .

Veikla

Lietuvos moksleivių sąjunga organizuoja lipduko/ženklelio konkursą žmogaus teisių bei patyčių tematika, pavadinimu ,,Aš esu toks, koks esu‘‘.

Konkurse gali dalyvauti įvairaus amžiaus moksleiviai (daugiau orietuota į 5 – 12 klases, tačiau gali dalyvauti ir pradinių klasių moksleiviai). Geriausių darbų maketai papuoš specialius, Veiksmo savaitei skirtus, ženklelius bei lipdukus.

Darbų laukiama iki kovo 20d. el.paštu: lms@moksleiviai.lt

Veikla

Veiksmo savaitės metu Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kvies moksleivius dalyvauti organizuojamuose renginiuose:

  • „Improvizacijos draugystės temomis“, kuriame improvizaciniai žaidimai draugystės, bendradarbiavimo, supratimo, globojimo, paguodos temomis, leis pabūti „kito kailyje“ bei diskutuoti apie tai;
  • Teatrų festivalyje „Žodžiai“ vyks vaikų ir jaunimo teatro grupių etiudai, orientuoti į žodžius: suprantu, pasitikiu, padedu, matau, globoju, verčiantys susimąstyti, ar verta tyčiotis iš kito?

Daugiau informacijos apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamus renginius bei registraciją galite rasti http://bepatyciu.lt/news/category/renginiai/, taip pat svetainje http://www.lvjc.lt/index.php?page=savaite-be-patyciu&hl=lt_LT arba kreiptis: telefonu (8 5) 2054 705 ir el. paštu jurate.j@lvjc.lt

Veikla

„Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras“ kvies mokyklas į paskaitas „Patyčių prevencija mokykloje. Olweus patyčių prevencijos programa”.

Paskaitų metu bus pristatomi esminiai kovos su patyčiomis principai, kuriais grindžiama Olweus patyčių prevencijos programa, dalinamasi esama gerąja patirtimi. Šiemet prasidėjo mokyklų, diegsiančių Olweus programą 2015 – 2016 m., atranka. Šių paskaitų metu mokyklų bendruomenių atstovai  taipogi turės galimybę daugiau išgirsti apie programą bei jos taikymo Lietuvoje patirtį iš tiesiogiai su programa dirbančių žmonių. Paskaitas skaitys sertifikuoti Olweus programos instruktoriai.

Šiuo metu yra galimybė vesti paskaitas Kauno, Kėdainių, Raseiniuose, Klaipėdos, Utenos, Pasvalio, Radviliškio,  Šiaulių, Alytaus, Prienų, Šilalės, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Jonavos, Ukmergės miestų ir rajonų mokyklose. Pageidaujančias mokyklas kviečiame kreiptis  į Olweus patyčių prevencijos programos koordinatorius šiais kontaktais:

Tel. nr. 8 5 2305 377, el. p. renata.mazuriene@sppc.lt,

Tel. nr. 8 646 18461, el. p. ninavilk@gmail.com

Veikla

„Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras“ kovo 23-27 d. aktyviai dalyvaus Veiksmo savaitėje ir organizuos šias veiklas:

  • Jaunimo centro specialistai teiks nemokamas psichologų ir socialinių darbuotojų konsultacijas 13-26 m. jaunimui;
  • Jaunimo centre vyks atvirų durų dienos, kurių metu laukiamas kiekvienas, besidomintis centro veikla, turintis klausimų ar norintis pasidalinti savo išgyvenimais. Vyks atvirlaiškio, skirto praeiviui, rašymas, pažintis su specialistais, vykdomomis veiklomis, Didžiojo draugo programa;
  • Vyks patyriminiai seminarai 9-12 klasių moksleiviams tema „Aš (ne)abejingas tam, kas vyksta aplink mane“;
  • Seminaras tėvams ir globėjams tema ,,Kaip patyčias mato ir girdi tėvai?“;
  • Seminaras Kauno apskrities kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų centro 5-10 klasių moksleiviams tema „Mes – draugiškos ir saugios aplinkos kūrėjai“.

Daugiau informacijos apie „Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centro“ organizuojamus renginius bei registraciją į juos galite rasti http://bepatyciu.lt/news/category/renginiai/, www.jaunimocentras.eu arba kreiptis el. paštu  jcentras@dainavospoliklinika.lt

             

Veikla

„Vaiko labui“ kovo 23 – 29 dienomis kvies dalyvauti “Veiksmo savaitėje” tampant “Draugystės ambasadoriais”.

  • Visos “Zipio draugai“, „Obuolio draugai“, „Įveikiame kartu“ programose dalyvaujančios klasės ar moksleivių grupės kviečiamos suvaidinti spektaklį, kuriame būtų kalbama apie: draugystę, konfliktų sprendimą (geros išeities taisyklė: „Gera išeitis ta, kuri padeda man pasijusti geriau ir neskaudina kito“), apie patyčias/priekabiavimą ir jų sukeliamas emocijas, apie pagalbą aukai ir skriaudėjui, apie sunkių jausmų išgyvenimą ir panašiomis temomis. Siūloma vaikams drauge su pedagogu į spektaklį sukviesti visus ugdymo įstaigos vaikus ir pasikviesti tėvelius.
  • Alternatyva spektakliui:  galima pravesti programų  „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ar „Įveikiame kartu“ parodomąją valandėlę ugdymo įstaigos kitų grupių/klasių vaikams ir/ar tėveliams.
  • „Vaiko labui“ ir „Vaikų linija“ taip pat organizuoja paskaitas tėvams ir pedagogams apie patyčias ir jų prevenciją.

Daugiau informacijos  apie „Draugystės ambasadorius“ galite gauti, kreiptiantis į Mildą Novickę arba Aureliją Okunauskienę, tel. : +370 (652) 10 023,  +370 (699) 20 223  arba 8 (5) 21 21 407 ; el. paštu: bepatyciu@vaikolabui.lt . Daugiau informacijos apie paskaitas galite rasti http://bepatyciu.lt/news/category/renginiai/  .

         

Veikla

Lietuvos mokinių parlamentas, dalyvaudamas „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, kvies visus moksleivius bei ugdymo įstaigų darbuotojus dalyvauti organizuojamose veiklose:    

  • Lietuvos mokinių parlamentas kviečia prisijungti prie jau tradicija tapusios „Šypsenėlių“ akcijos! „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu mokyklos bus kviečiamos kurti šypsenos formos figūrą ir ją įamžinus atsiųsti el. paštu lmp.ztk@gmail.com
  • Taip pat kviečiame prisijungti prie spalvingos akcijos ir visose mokyklose kabinetų duris papuošti delniukais iš popieriaus. Viskas labai paprasta: apvedžioji delno kontūrą ant popieriaus lapo, jį iškerpi ir pakabini ant durų!

Daugiau informacijos apie Lietuvos mokinių parlamento organizuojamas veiklas galite gauti el. paštu ztk@lmp.lt, lmp.ztk@gmail.com arba kreipdamiesi telefonu į Guodą Bobinaitę numeriu: +37062807281.

         

Veikla

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto ir rajonų policijos komisariatų specialistai dirbantys nepilnamečių teisės pažeidimų prevencijos srityje „Veiksmo savaitės“ metu, vaikų ugdymo įstaigose, dienos centruose planuoja šias veiklas:

  1. Organizuoti susitikimus, diskusijas su moksleiviais apie tarpusavio bendravimą, bendravimo rizikos socialiniuose tinklapiuose. 
  2. Moksleiviams pristatys paskaitų ciklą, organizuos praktinius užsiėmimus,  filmų peržiūrą apie smurtą ir patyčias elektroninėje erdvėje ir viešoje vietoje. 
  3. Skirtingoms  vaikų amžiaus grupėms organizuos prevencinius renginius „Mes prieš patyčias“; „Priimk mane tokį, koks aš esu“;
  4. Kartu su moksleiviais dalyvaus jau tradicija tapusiose tinklinio, futbolo ir krepšinio draugiškose  varžybose.
  5. Policijos klube vaikams ir jaunimui organizuos policijos pareigūnų ir jaunųjų policijos rėmėjų ir klubo vaikų  apkrito stalo diskusiją  „Ar aš galiu? Kaip aš galiu -  sustabdyti patyčias“ .

   

Veikla

„Nacionalinis socialinės integracijos institutas“, vykdydamas nacionalinę kampaniją prieš neapykantos kalbą ir patyčias „Myliu Panda“ Veiksmo savaitės metu skatins jaunimą aktyviai reaguoti į neapykantos kalbą internetinėje erdvėje. Tam bus sukurtas populiarių paveiksliukų – Memų – ciklas, skirtas uždaryti/pabaigti patyčias ar bet kokio tipo diskriminacijos formas virtualioje erdvėje. Memai bus laisvai pasiekiami nuo kovo 27 dienos internete www.myliupanda.lt .

Kampanijos „Myliu Panda“ Forumo teatro trupė Veiksmo savaitės metu organizuos pasirodymą patyčių temomis Vilniaus Žemynos progimnazijos 8 klasės moksleiviams.

Daugiau informacijos apie veiklas el. paštu indre.marsantaite@zmogui.lt , arba tel. +370 656 04988.

               

Veikla
„Saugesnio interneto informavimo centras“, dalyvaudamas „Veiksmo savaitėje“, kvies 5-8 klasių moksleivius ir jų mokytojus prisijungti prie iniciatyvos „Mano mokykla be elektroninių patyčių“. 
 
Mokytojai su mokiniais kviečiami kovo 23 – 29 dienomis organizuoti renginius šia tema ir parengus filmuotus ar fotografuotus reportažus iki balandžio 13 d. ir užregistruoti čia. Iniciatyvos dalyvių atsiųsti reportažai bus paskelbti Saugesnio interneto svetainėje. www.draugiskasinternetas.lt.
 
Daugiau informacijos apie inciatyvą: 
 
Urtė Kaminskaitė 
telefonai +370 235 61 54 arba +370 235 61 31
el. paštu: urte.kaminskaite@itc.smm.lt 
www.draugiskasinternetas.lt
 

Veikla

„Paramos vaikams centras“ kvies bendrauti be patyčių ir skatins pagarbų, draugišką bendravimą „Veiksmo savaitės“ metu, organizuodamas šias veiklas:

  • Vyks paskaita tėvams “Kaip galiu stabdyti patyčias?”
  • Mokytojams, priešmokyklinio ir ikimokyklonio ugdymo pedagogams taip pat bus organizuojama paskaita “Kaip galiu stabdyti patyčias?”
  • Patyčias ar kitokį smurtą patiriantiems vaikams bei jų tėvams bus bus galimybė krieptis dėl nemokamų psichologo konsultacijų.
  • Vyks informacinis renginys apie prevencinę programą "Big Brothers Big Sisters", kuri taip pat padeda patyčias patiriantiems vaikams.

Daugiau informacijos apie „Paramos vaikams centro“ organizuojamus renginius bei registraciją galite rasti http://bepatyciu.lt/news/category/renginiai/  arba kreiptis el. paštu  pvc@pvc.lt

   

Veikla
“Lietuvos žmogaus teisių centras” nuo kovo 17 d. savo socialine kampanija “Ekspertimentas VERTIMAS” kviečia visus būti neabejingiems patyčioms ir neapykantos kurstymui. Kampanija ragina reaguoti ir padėti kitiems bei sau.
 
Nuo kovo 17 d. platinamas socialinės kampanijos klipas nukreipia žmones į tinklalapį www.svetimageda.lt, kur pateikiamos instrukcijos, kaip elgtis tais atvejais, kai internete, namuose, darbe, gatvėje pastebite neapykantos kurstymo ir patyčių.
 
Kovo 26 d. Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su partneriais organizuoja tarptautinę konferenciją “Nuomonės raiška internete: žmogaus teisės, etika ir teismų praktika”.
 
Daugiau informacijos apie “Lietuvos žmogaus teisių centrą” rasite portale www.manoteises.lt, kuriame pateikiama aktuali informacija apie patyčias mokyklose ir visuomenėje, nauji kitų organizacijų atliekami tyrimai.

     

Veikla

Kovo 24 dieną 10 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje vyks diskusija „Tyčiotis negalima padėti. Kur rašom kablelį?“. Diskusijoje, kurią veda viceministrė Natalja Istomina ir žurnalistas Giedrius Drukteinis, mokslininkų, psichologų, žurnalistų, dvasininkų, mokyklų, tėvų atstovai diskutuos, kaip sutelkti jėgas, ką daryti, kad mokykla neliktų viena, kovodama su patyčiomis, o įgytų patikimų sąjungininkų? Kaip pasiekti, kad Lietuvoje realiai vyktų tarpinstitucinis bendradarbiavimas?

Diskusijoje dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, „Vaikų linijos“ vadovas, psichologas Robertas Povilaitis, psichiatras, Europos psichoterapijos asociacijos prezidentas Eugenijus Laurinaitis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. Apolinaras Zaborskis, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, portalo 15min.lt generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Večerskis, Tėvų forumo atstovė Jolanta Lipkevičienė, Utenos Aukštakalnio progimnazijos direktorius Arvydas Šilinskas (ši mokykla patyčių prevencijos programą Olweus vykdo nuo 2009 m.), Olweus programos instruktorius Laurynas Žakevičius, Ryšių reguliavimo tarnybos Interneto priežiūros skyriaus vedėjas Vilius Nakutis, vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėjas Egidijus Meilus. 

Mokyklų atstovai pasidalys savo patirtimi, kaip sekasi kovoti su patyčiomis, bus pristatytos ministerijos iniciatyvos, vykdant patyčių prevenciją. Bus kalbama, koks yra šeimos vaidmuo, kaip tėvai, bažnyčia, žiniasklaida, visuomenė gali prisidėti išgyvendinant patyčias, formuojant nepakantumą ir nepritarimą tokiam elgesiui.