Iniciatoriai

Veikla

Jau devintą kartą inicijuodama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, ir kviečia kartu ieškoti efektyvių būdų jas stabdyti.

„Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje kviečiamos registruotis aktyvios švietimo ir ugdymo įstaigos bei kitos organizacijos, kurios savo veiklomis nori prisidėti prie patyčių mažinimo. Organizacijos, norinčios tapti „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyvėmis, registruojasi čia.

„Vaikų linijos“ specialistai, „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ dalyviams paruošė rekomendacijų veikloms, kuriomis galima pasinaudoti rengiant veiklas mokiniams, jų tėvams/globėjams. Rekomendacijas ir kitą medžiagą rasite čia.

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 19 d., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Vaikų linija“ rengia viešą diskusiją „Kur prasideda ir baigiasi patyčios, humoras ir politinė satyra?“. Kas skiria patyčias nuo kitokių elgesio apraiškų, kurias galėtume pavadinti humoru, sarkazmu ar kritika? Kas yra politinė satyra ir kaip ją atpažinti? Šiuos klausimus mėgins gvildenti diskusijos dalyviai: dailininkė Nomeda Marčėnaitė, scenaristas, prodiuseris Olegas Šurajevas, blogeris Ričardas Savukynas, VšĮ „Vaikų linija“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė. Diskusiją moderuos  VšĮ „Vaikų linija“ vadovas, psichologas Dr. Robertas Povilaitis. Registruotis į šį renginį galite čia.

„Vaikų linija“ pristatys Lietuvai adaptuotą Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“ socialinę reklamą „Kurią pusę pasirinksi tu?“, kurios idėja įkvėpė ir šių metų „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ šūkį. Šia reklama bus siekiama atkreipti dėmesį į vaikų patyčias sporte ir paskatinti vaikus sportuoti, gerbiant ir palaikant vienas kitą. Socialinėje reklamoje stabdyti patyčias kartu kvies Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis. Socialinės reklamos „Kurią pusę pasirinksi tu?“ partneriai: socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, Lietuvos krepšinio federacija, Lietuvos krepšinio lyga, Sostinės krepšinio mokykla, „Western Union Foundation Lithuania“, „Tym Drym“.

Bendradarbiaudama su Šiaulių miesto pedagogine psichologine tarnyba,„Vaikų linija“ parengė reagavimo į patyčias mokykloje rekomendacijas, kur pateikiami praktiniai patyčių atvejų sprendimo pavyzdžiai, patyčių atvejų registravimo formos, klausimynas mokiniams ir kt.

„Vaikų linija“, bendradarbiaudama su filmų platintoja „ACME Film“ ir skirtingų Lietuvos miestų kino teatrais bei kino centrais, kviečia mokyklas iki pat vasaros atostogų užsisakyti paveikaus filmo patyčių tema „Gerumo stebuklas“ („Wonder) peržiūrą, o vėliau šį filmą su vaikais aptarti, naudojantis „Vaikų linijos“ specialistų paruoštomis rekomendacijomis. Jas rasite čia. Taip pat didžiuosiuose ekranuose iki vasaros bus rodomos „Vaikų linijos“ sukurtos socialinės reklamos, kviečiančios stabdyti patyčias.

Siekdami išklausyti daugiau vaikų, „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 19-25 dienomis, budės ilgiau. Į vaikų ir paauglių skambučius telefonu bus atsiliepiama visą parą, o pokalbiais internetu vaikai ir paaugliai galės pabendrauti su budinčiais konsultantais kasdien nuo 18 iki 21 val.

 

Partneriai

Veikla

Siekiant paskatinti moksleivius kartu su mokytojais imtis atsakomybės už šalia esančių žmonių gerovę bei emocinę savijautą, ruošiantis „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2018“  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras inicijuoja socialinę akciją „Užkrėsk gerumu“.

Socialinė akcija  „Užkrėsk gerumu!“  kviečia visus entuziastus daryti gerus darbus šalia esantiems – pastebėti, kam reikia pagalbos, ir imtis veiksmų, tokiu būdu mokantis prisiimti atsakomybę už savo aplinką. Pradėti tai daryti moksleiviai kviečiami jau dabar.

Geriausios iniciatyvos bus pristatomos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu, kovo 22 d., Nacionalinėje dailės galerijoje. Daugiau informacijos apie socialinę akciją rasite čia
 
Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

 

Veikla

VšĮ „Vaiko labui“ „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu ragina visas Lietuvos ugdymo įstaigas tęsti ankstesniais metais pradėtą kurti klasės draugystės dienoraštį - „Draugystės knygą“.  Kviečiama vaikus drauge su savo pedagogais sugrįžti prie šios „Draugystės knygos“ kūrimo ir kartu aptarti, kas pasikeitė per metus, kaip knygos kūrėjai išmoko vertinti draugą ir draugystę, kaip išmoko padėti greta esančiam draugui, kaip keitėsi klasės vaikų santykiai ir kt.  Siūloma vaikams kurti tęstinę klasės „Draugystės knygą“ – antras, trečias, ketvirtas, ... ir dvyliktas tomai – kad tai būtų klasės augimo draugystėje dienoraštis.  Pasitelkus vaikų išmonę, į knygą raginama sudėti eilėraščius, pasakojimus, dramas, kitus trumpus kūrinėlius, juos iliustruoti piešiniais ar nuotraukomis. Taip raginama aptarti draugystės, paramos draugui, empatijos temas.

Pedagogams pateiktas rekomendacinis „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ veiklų kalendorius, skirtas kiekvienai savaitės dienai. Pedagogams aptarti siūlomos veiklų temos: „Draugai“, „Kaip padėti draugui“, „Ką daryti kai man.... liūdna, pikta, baisu“, „Kaip atpažinti patyčias“ ir „Geros išeities taisyklės“. Veiklų kalendorius išplatintas visoms bendrojo ugdymo įstaigoms. Veiklos rekomenduojamos priešmokykliniam ir pradiniam ugdymui.

Daugiau informacijos apie renginius ir iniciatyvas gali suteikti Milda Novickė, programų koordinatorė. Kreiptis galima tel.: 8 652 10023, el.p.: odkoordinatorė@vaikolabui.lt

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis  čia.

Veikla

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu pareigūnai vykdys švietėjišką veiklą moksleiviams. Esant poreikiui ir galimybėms mokiniams bus skaitomos paskaitos Šalčininkų, Ukmergės, Širvintų, Švenčionių, Vilniaus rajonuose taip pat veiklas aktyviai vykdys Elektrėnų bei Trakų PK pareigūnai.

Planuojama kurti trumpą socialinį filmuką apie patyčių situacijų sprendimą mokykloje.

Kovo 23 dieną pareigūnams bus skaitoma paskaita apie patyčių prevenciją ir intervencijos galimybes .

 

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

Projektas „Saugesnis internetas“, kurį Lietuvoje įgyvendina Švietimo informacinių technologijų centras kartu su partneriais (LR Ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“ ir VŠĮ „Vaikų linija“) yra subūręs jaunimo forumą. Forume dalyvauja 14 - 18 metų jaunuoliai, kuriems svarbi saugumo internete tema. Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai dalinasi patirtimi, diskutuoja apie kylančias grėsmes elektroninėje erdvėje.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu, Saugesnio interneto jaunimo forumo jaunuoliai aplankys 3 mokyklas, kur susitiks su 1-4 klasių mokiniais ir kalbės jiems aktualiomis temomis: netikri draugai, elektroninės patyčios, informacija viešojoje erdvėje.

Kovo 19 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) įvyks Saugesnio interneto Jaunimo forumo XI (XVIII) susitikimas. Susitikimo metu jaunimas diskutuos tema „Kaip paaiškinti tėvams ką mes veikiame socialiniuose tinkluose?“, klausys pranešimų „Pasikeitusi informacinė aplinka. Grėsmės ir galimybės“ ir “Daiktų internetas, kibernetinės atakos ir sauga“. Susitikime pranešimus skaitys asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės Loreta Križinauskienė ir Rita Šukytė, „Mokomieji filmai“ dorektorius Audrius Martinkus, LK Strateginės komunikacijos departamento specialistas Tomas Čeponis ir NRD Cyber Security vadovas Dr. Vilius Benetis.

Daugiau informacijos apie renginius suteiks: Jūratė Drazdauskienė, el. paštu: jurate.drazdauskiene@itc.smm.lt; sijaunimof@gmail.com; tel.: 85 2356 130

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu „Vaikystės Sodas“ kviečia į patyčias pažvelgti plačiau, t.y. pastebėti suaugusiųjų žinutes, kurios nejučia perduodamos vaikams, paanalizuoti mūsų įsitikinimus, aptarti stereotipus.

Kovo 22 d. visiems atviroje diskusijoje kviečiama diskutuoti, ar mes ir vaikai turime teisę būti savimi, kažkuo išsiskirti, elgtis ir mąstyti kitaip nei dauguma. Diskusijos metu bus kalbama apie dar pakankamai gajų auklėjimo metodą, kai vaikai skatinami elgtis „kaip visi“, nes kitaip iš jų bus pasijuokta arba jie nepritaps. Dalyvaus svečiai – menininkai, drąsūs, iniciatyvūs žmonės - kurie turi ką papasakoti apie savo patirtis, kai jautėsi esantys kitokie, arba kai susidūrė su patyčiomis.

Dalyvavimas nemokamas, registracijos nėra.

Daugiau informacijos apie diskusiją gali suteikti Kotryna Lapinskė, tel. 867406038, el.paštu kotryna.brundzaite@gmail.com

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

Paramos vaikams centras, skatindamas saugią vaikystę be patyčių ir kitokio smurto, kvies dalyvauti veiklose skirtingo amžiaus vaikus ir jų tėvus. „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu, kovo 21 d. ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai kviečiami į paskaitą "Patyčios ir muštynės darželinukų gyvenime". Daugiau informacijos rasite čia.

Taip pat, pratęsdami „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metų veiklas, Paramos vaikams centras kvies 7 – 14 m. vaikus dalyvauti saugumo mokymuose visą balandžio ir gegužės mėnesį:


7-10 m. vaikams saugumo mokymai vyks balandžio 16, 23, 30, gegužės 7 d. 15 – 17 val., Paramos vaikams centre. Vaikų saugumo mokymai susideda iš 4 susitikimų. Mokymus ves psichologė Vaida Gabė. Kviečiame registruotis.

11-14 m. vaikams saugumo mokymai vyks balandžio 19, 26 ir gegužės 3, 10 d. 15.30 – 17.30 val., Paramos vaikams centre. Vaikų saugumo mokymai susideda iš 4 susitikimų. Mokymus ves psichologė Asta Laureckienė. Kviečiame registruotis.

Prieš saugumo mokymus Paramos vaikams centro specialistai vaiką ir jo tėvus kavies į individualų susitikimą.

Kilus klausimams dėl paskaitos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams ir vaikų saugumo mokymus, kreipkitės į Astą Laureckienę el. paštu: asta@pvc.lt, tel.: 8 611 22612.

 

Veikla

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras prisidėdamas prie „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018" organizuoja paskaitą mokytojams „Patyčios mokykloje: ką žinome ir ką galime daryti?". Paskaitos metu bus aptarta patyčių samprata, kas trukdo ir kas padeda kovojant su patyčiomis, ką gali mokytojas ir mokykla kuriant saugią ir draugišką aplinką mokykloje.

Paskaita vyks kovo 20 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre (Viršuliškių g. 103, Vilnius). Daugiau informacijos rasite čia.  

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

 

 

Veikla

Vilniaus miesto savivaldybes administracija, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, organizuoja diskusiją, planuoja rengti metodinę dieną skirtą patyčių prevencijos priemonių įgyvendinimo efektyvumui aptarti.

Kovo 22 d. 13.30 val. vyks diskusija Vilniaus miesto savivaldybes administracijos Vaiko geroves komisijoje dėl priemonių patyčių prevencijai Vilniaus mieste.

Kovo 27 d. 13.00 val. organizuojama metodinė diena Vaiko geroves komisijos atstovams Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijoje. Metodinėje dienoje dalyvaus bendrojo ugdymo mokyklų Vaiko gerovės komisijos kviestiniai nariai, kurie diskutuos patyčių prevencijos klausimais.

Veikla

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu Lietuvos moksleivių sąjunga kvies visus šalies mokyklų bendruomenių narius atkreipti dėmesį į emocinę aplinką savo mokyklose ir prisijungus prie „Emocija+“ ambasadorių mokyklose komandos - kurti pozityvią bei tolerantišką visuomenę. 

„Emocija+“ ambasadorius mokykloje – mokyklos bendruomenės narys (moksleivis, mokytojas, socialinis pedagogas, psichologas ir kt.), pasiruošęs likusius mokslo metus (ir toliau) puoselėti emocinę aplinką savo mokykloje ir siekiantis užtikrinti, kad rekomenduojamos „Emocija+“ veiklos būtų įgyvendintos. Kiekvieną šių mokslo metų mėnesį ambasadorius anketoje nurodytu elektroniniu paštu gaus misiją – užduotį. Inicijuoti susitikimą su mokyklos bendruomene prie arbatos puodelio, skleisti gerumo virusą, bendradarbiauti su mokinių savivalda, mokyklos administracija ar užmegzti naują pažintį... Šios ir dar daugiau pozityvių emocijų keliančių užduočių laukia „Emocija+“ ambasadoriaus mokykloje, o mokykla laukia savo „Emocija+“ ambasadoriaus!

Registracija į „Emocija+“ ambasadorius mokyklose: https://goo.gl/forms/Go5kjCh4rIUY1BAM2

 

2018 m. kovo 24 d. 11-16 val. vyks  Lietuvos moksleivių sąjungos  „Emocija+“ konferencija „Unicus“, skirta Lietuvos mokyklų bendruomenės nariams. 

Konferencijos metu vyks Lietuvos moksleivių sąjungos programos „Emocija+“ pristatymas, žymūs visuomenės veikėjai pasidalins savo patirtimi ir gvildens emocinės aplinkos gerinimo mokykloje temą. Lietuvos mokyklos bendruomenės nariai bus skatinami atrasti savyje unikalumą bei ugdyti toleranciją vienas kitam.

Daugiau informacijos suteiks:  Eliza Kirilovaitė, el. paštu: elizaieva@gmail.com arba tel. nr.: 8 616 89940

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis  čia.

 

                       

Veikla

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras šiais metais prie Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ prisideda, kviesdamas Vilniaus miesto mokyklų vyresnių klasių mokinius ir visus norinčius į atvirą renginį – VšĮ „Stalo teatras“ interOperą „Meilė be mirties smėlynuose“, kuris vyks kovo 19 d.Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje (Žirmūnų g. 37, Vilnius). Teatro vadovė Saulė Degutytė. 

Kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės interOpera pagal Gasparo Aleksos ir Violetos Šoblinskaitės tekstus, kurioje vaidina žmonės su negalia kartu su profesionaliais aktoriais, kviečia jauną žmogų susimąstyti. Po vaidinimo vyks diskusija patyčių prevencijos, kito kaip kitokio priėmimo tema.

Daugiau informacijos gali suteikti: Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė Martyna Milieškaitė el. paštu martyna.milieskaite@gmail.com

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

Vilniaus miesto psichologinė-pedagoginė tarnyba, prisijungdama prie „Vaikų linijos“ inicijuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“, kviečia mokyklų bendruomenes būti aktyviomis sprendžiant patyčių problemą mokyklose.

Kovo 19d., 26 d. organizuojamos atvirų durų dienos-konsultacijos mokinių tėvams. Atvirų durų tikslas - suteikti paramą mokinių tėvams, kurių vaikai patiria patyčias arba patys tyčiojasi iš kitų, skatinti mokinių tėvus  ieškoti problemos sprendimo būdų. Daugiau informacijos rasite čia.

Visą kovo mėnesį mokyklų bendruomenų nariai kviečiami dalyvauti socialinėje  akcijoje „Pagarbių santykių pica, kuria malonu dalintis“. Kviečiame mokyklas užsiregistruoti ir dalyvauti akcijoje: registracija.vppt@gmail.com

Vyresnių klasių mokiniams organizuojama Vilniaus miesto 9-12 klasių mokinių konferencija-kūrybinės dirbtuvės „AŠ ŽIŪRIU IR MATAU, AŠ GIRDŽIU IR ŽINAU, AŠ DARAU IR SUPRANTU“. Kviečiame registruotis ir dalyvauti renginyje: registracija.vppt@gmail.com.

Veikla

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir kampanijos ambasadoriais, pristatys virtualų testą mokiniams, kuriuo vaikai galės pasitikrinti, ar moka tinkamai reaguoti į patiriamas ar stebimas patyčias. Testą atlikti galima paspaudus šią nuorodą

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

Šeimos santykių institutas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu, kartu su vaikais, lankančiais psichosocialinės reabilitacijos vaikų dienos centrą, bei VEIK grupes diskutuos, koks elgesys yra  vadinamas patyčiomis, kaip galima padėti kitam ir sau susidūrus su šia smurto forma ir kuo skiriasi pagalbos prašymas nuo skundimo. Pozityvios tėvystės įgūdžių grupėje su tėvais kalbėsis, kaip atskirti patyčių situacijas nuo pajuokavimo, koks tėvų elgesys gali padėti sprendžiant patyčias, kurias patiria jų vaikai.

Kovo 21 d. 9.00-12.00 val. Šeimos santykių institute (Zamenhofo g. 9, Kaunas) vyks paskaita ikimokyklinio ugdymo specialistams ir tėvams „Ikimokyklinis vaikų amžius: tinkama suaugusiųjų reakcija į patyčias“. Daugiau informacijos rasite čia

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.

Veikla

Lietuvos žmogaus teisių centras, siekdamas padėti švietimo įstaigų bendruomenėms (mokykloms, universitetams, vaikų dienos centrams, NVO ir kita) kalbėti su jaunąja karta apie patyčias ir jų žalą, siūlo naudotis internetiniu socialiniu portalu www.nepatogauskinoklase.lt ir nemokamai žiūrėti filmą „Ninnok“. Tai filmas apie mergaitę, kuri išsiskiria iš minios, kuriai ne visada lengva pritapti prie bendraamžių. 18 min. trukmės filmas tinka įvairaus amžiaus vaikams nuo 6 klasės.

Internetinė platforma „Nepatogaus kino klasė“ taip pat siūlo po filmo naudoti aptarimo medžiagą, kuri yra patalpinta svetainėje. Čia rasite įvairios medžiagos, susijusios su patyčių tema, inovatyvių priemonių apie jas kalbėtis. Šią metodinę priemonę galima naudoti ir be filmo. Visus, norinčius pasižiūrėti filmą, kviečiame užsiregistruoti svetainėje.

Daugiau informacijos apie filmą suteiks Simona Gaidytė tel. +370 696 12719.

Kviečiame susipažinti su kitomis partnerių organizuojamomis veiklomis čia.