„Savaitėje BE PATYČIŲ" – rekordinis dalyvių skaičius

2012-03-16

Kovo 19-25 dienomis 3-ią kartą vyks „Savaitė BE PATYČIŲ". Iniciatyva suvienijo daugiau nei 1000-į Lietuvos bei užsienio lietuvių mokyklų ir skirtingus sektorius - nevyriausybines organizacijas, verslą, kultūrą bei politiką – atstovaujančių organizacijų, kurios visą savaitę kvies diskutuoti apie patyčias ir jų prevenciją ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų gyvenime. „Savaitės BE PATYČIŲ“ metu „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai nemokamą emocinę pagalbą vaikams teiks visą parą.

„Vaikai yra mūsų visuomenės atspindys. Visi turime išmokti gerbti vienas kitą, toleruoti skirtingas nuomones, kitokią išvaizdą, skirtingas tradicijas, vertybes ar poreikius. Ne niekinti, o gerbti, – sako iniciatyvos globėja Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. – Jeigu gerbsim žmogų, mokėsim bendrauti, nebereikės nei tyčiotis, nei smurtauti".

„Savaitėje BE PATYČIŲ" dalyvaus ne tik įvairios mokyklos, jaunimo centrai, darželiai lopšeliai, bet ir labdaros fondai, psichologinės tarnybos, vaikų globos namai, bibliotekos. Taip pat pirmą kartą į akciją įsitraukė užsienio lietuvių mokyklos. Mokyklose vyks įvairiausi renginiai: talentų konkursas „Žvaigždės gimsta mokykloje“, fotografijos konkursai „Be patyčių", „Smile", „Draugiškiausia klasė“ , veiks „atsiprašymo paštas", teminė diena „Mokykloje saugu kaip namuose", kur būtinas atributas šlepetės, judrių žaidimų diena „Žaisti smagu-būry draugų“, „Draugiškiausio mokinio, mokytojo ir mokyklos darbuotojo“ konkursas. 

„Vaikų linija" kartu su UAB „Time Leaders“ svečius pakvies į iniciatyvos atidarymo renginį-diskusiją „Pramogų pasaulis be niekinimo. Šeima be pažeminimų. Verslas be ujimo. Žiniasklaida be užgauliojimų. Politika be įžeidinėjimo. Ar įmanoma ori valstybė?”. Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) kvies prisijungti prie visą savaitę vyksiančių koncertų ir debatų patyčių tema, organizuos eisenas net 15-oje Lietuvos miestų. Lietuvos mokinių parlamentas organizuoja mokinių flashmob‘ą, kurio metu mokiniai sustos į besišypsantį veiduką ir visi kartu sušuks  „Vienas su visais, visi su vienu“. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai rengia ekspoziciją „Diena, savaitė, mėnuo, metai, o gal visuomet – BE PATYČIŲ“, organizuoja paskaitas, filmų aptarimus, emblemų kūrimą, mokymo įstaigose įrengs stendus „Agresijai ir smurtui sakome: NE“, „Atpažink. Išvenk. Sustabdyk“ ir pan.. Kino centre „Skalvija" vyks nemokamos filmų peržiūros, o Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija (ASITEŽAS) vaikus pakvies į nemokamus spektaklius. „Vaikų linija" inicijuoja socialinę reklamą „Pikti žodžiai skaudina“, kuri bus eksponuojame septyniuose Lietuvos miestuose, Taip pat „Vaikų linijos" savanoriai bendrauja su visuomenei žinomais žmonėmis ir daro trumpus interviu apie patyčias mūsų visuomenėje.

„Savaitė BE PATYČIŲ" yra viena iš „Vaikų linijos“ vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“, vykdomos nuo 2004 metų, dalių. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias. Kampanijos įgyvendinimo metu leidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt. 

 

„Savaitės BE PATYČIŲ“ iniciatorius - viešoji įstaiga „Vaikų linija“. Iniciatyvos partneriai: VšĮ „Paramos vaikams centras“, VšĮ „Vaiko labui“, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, bendrovė TEO LT, AB, Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, kino centras „Skalvija“, UAB „Time Leaders“, Lietuvos psichologijos studentų asociacija, Policija, LR Teisingumo ministerija, Lietuvos tėvų forumas, Teatro laboratorija „Atviras ratas“, Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS.

Iniciatyvą globoja Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Rėmėjai: UAB „Švytėjimas“, sporto baras „Stars & Legends“, viešbutis „Šarūnas“. Informaciniai rėmėjai: Lietuvos radijas ir televizija, portalas lrytas.lt, „Ad Verum“, Vilniaus miesto savivaldybė. Iniciatyvos draugai: Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, Norvegijos Karalystės ambasada, Švedijos ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada, Pasaulio sveikatos organizacija.

 

Apie Vaikų liniją

 

Vaikų linijos veiklą organizuoja VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos Jaunimo centras bei Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba. Tarnyba yra ilgametė Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (www.klausau.lt)  narė. Ji taip pat priklauso tarptautinei organizacijai Child Helpline International (www.childhelplineinternational.org), vienijančiai per 160 panašių pagalbos linijų visame pasaulyje. „Vaikų linija“, teikdama pagalbą vaikams europiniu trumpuoju numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais. Tai leidžia užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

2012 metais „Vaikų linijos“ veiklą finansiškai remia: bendrovė TEO LT, AB, Nyderlandų Karalystės ambasada, Europos Komisijos DAPHNE programa, UAB „PRIOR“, UAB "4finance", Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio. Paslaugomis tarnybą remia Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Informacijos valdymo centras“, UAB „Mediaskopas“, VĮ poilsio namai „Baltija“.

Daugiau informacijos:

Marina Mažionienė

El. paštas marina@vaikulinija.lt

Mob.tel.: 860179596

www.bepatyciu.lt

www.facebook.com/bepatyciu