Muzikantai bendra daina kviečia stabdyti patyčias ir padėti kenčiantiems vaikams

2016-06-01

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ pristato dainą „Tu žinai“, kurią sukūrė ir atliko patyčias stabdyti kviečianti Lietuvos muzikantų komanda. Šios dainos idėja – palaikyti patyčias išgyvenančius paauglius ir paskatinti juos kreiptis pagalbos, o suaugusiems dar kartą priminti – patyčios vyksta be atostogų, todėl vaikams ir vasarą reikia pagalbos jas stabdyti.

„Vaikų linija“, jau tryliktus metus vykdanti kampaniją „BE PATYČIŲ“, įvairiomis priemonėmis bando atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dėl kurios šiandien kenčia kas trečias Lietuvos paauglys. Ieškodami naujų būdų, kaip paskatinti vaikus ir suaugusiuosius stabdyti patyčias, pakvietėme Lietuvos muzikos kūrėjus padėti kreiptis į visuomenę muzikine kalba – bendra daina“, – iniciatyvą pristato „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.

Būsimos dainos krikštatėviu tapo kompozitorius, grupės „Happyendless“ muzikantas Marius Narbutis, sukūręs dainos muziką ir rūpinęsis šio kūrinio gimimu bei įrašymu.

„Man, turinčiam sūnų, patyčių tema labai aktuali. Juk kiekvienas žmogus tikriausiai nori, kad jo vaikas ir jis pats gyventų saugioje visuomenėje. O tarp mūsų žmonių vis dar daug pykčio, mes vis dar tokie „homosovietikus“. Todėl išgirdęs „Vaikų linijos“ idėją, nelikau abejingas. Paskambinau draugui Martynui Bialobžeskiui, jis irgi neliko abejingas ir sukūrė dainos žodžius, – apie dainos „Tu žinai“ atsiradimą pasakojo M.Narbutis. – Kurti muziką šiai dainai buvo sudėtinga, nes patyčių tema gana slidi – daina negali būti nei per daug energinga, nei per daug depresyvi. Labiausiai šia daina norėjome perduoti klausytojams optimizmo ir paskatinti juos priimti kitus žmones – įvairius ir tokius, kokie jie yra. Mylėkime vienas kitą, rūpinkimės ir viskas bus gerai.“

Dainai „Tu žinai“ savo balsus paskolino dainininkai Vilija Matačiūnaitė, Kazimieras Likša, Agnė Šiaulytė-Petunija ir televizijos projekte „X Faktorius“ išgarsėjęs Aleksas Augaitis.

„Nepatiko man tos patyčios, nemokėjau su jomis tvarkytis... Tik kai baigėsi mokykla, atsirado galimybė įrodyti, kad esu visai šaunus žmogus“, – prisimena V.Matačiūnaitė, šių dienų paauglius skatindama nelaukti, netylėti ir papasakoti apie savo išgyvenimus tėvams ar kitiems suaugusiesiems, kuriais jie pasitiki.

Tuo tarpu muzikantas K.Likša ragina suaugusiuosius kalbėtis su savo vaikais, parodyti jiems dėmesio ir palaikyti: „Tokiems vaikams labai reikia ne neigiamo dėmesio, kurio jie sulaukia kasdien, o teigiamo – kaip įrodymo, kad jie yra kažkam svarbūs.“

Padėti vaikams, iš kurių tyčiojasi, gali visi, kurie mato patyčias – išdrįsti tai padaryti kviečia atlikėja A.Šiaulytė-Petunija: „Paaugliams dažnai baisu įsiterpti į vykstančias patyčias ir užstoti silpnesnį, bet labai geras jausmas, kai pasiryžti, sukaupi drąsos ir padedi nuskriaustajam. Vienas žodis jam gali labai daug reikšti.“

„Patyčios yra blogai“, – kategoriškas A.Augaitis. Dainoje „Tu žinai“ jis repuodamas kreipiasi į tuos, kurie šiandien kenčia dėl patyčių: „Kartu patyčias galime nutraukt – ateik, kalbėk, reaguok, nieko nebelauk!“

„Vaikų linijos“ inicijuota daina „Tu žinai“ sukurta, bendradarbiaujant su „Western Union Foundation Lithuania“, „Garso architektūra“ ir „TV Manija“.

Dainos vaizdo klipą kviečiame pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=-bemsELYkJU&feature=youtu.be