Rezultatais džiuginanti „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ kviečia ir toliau mažinti patyčių paplitimą

2017-03-28

Praūžusioje aštuntojoje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ šiemet dalyvavo daugiau nei 1200 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, savo veiklomis prisidėjo trys dešimtys partnerių, rėmėjų ir palaikančių organizacijų, kurdami plakatus ir dainas parodyti nepritarimą patyčioms kvietė per 350 įvairaus amžiaus kūrybingų mokinių. „Vaikų linijos“ organizuojamą iniciatyvą palaikė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei žinomi muzikantai, kviesdami visus stabdyti ir nepritarti patyčioms.

Šių metų „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvavo 1230 mokyklų, vaikų darželių, jaunimo centrų ir kitų ugdymo įstaigų, kurios savo bendruomenėms pasiūlė įvairių renginių ir veiklų, skirtų patyčių stabdymui ir jų prevencijai. Susipažinti su dalyvių veiklomis galite čia. Iniciatyvą savo veiklomis palaikė „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partneriai bei palaikančios organizacijos. Daugiau informacijos apie jų vykdytas veiklas čia.

Palaikydama „Vaikų linijos“ veiklą ir prisidėdama prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“, „Vaikų liniją“ aplankė ir su savanorių, darbuotojų bei palaikančių žinomų žmonių komanda susitiko Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Daugiau apie šalies vadovės vizitą į „Vaikų liniją“ čia.

Kviesdama paauglius parodyti nepritarimą patyčioms, „Vaikų linija“ surengė mokinių plakatų ir dainų konkursus. Per šventinį „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginį, vykusį Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, nugalėtojus pasveikino dainininkės Monika Linkytė ir Vilija Matačiūnaitė, o muzikinius kūrinius jauniesiems kūrėjams padovanojo saksofonininkas Remigijus Rančys ir pianistas Richardas Banys.

Plakatų konkurso laureatais tapo 12 mokinių. Nepritarimą patyčioms piešiniais pareiškė ir paskatinamuosius prizus 11-14 m. amžiaus grupėje laimėjo Liza Roličiūtė (Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija), Gabrielė Žalpytė (Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija) ir Aida Kraujalytė (Panevėžio „Aušros“ progimnazija). 15-18 m. amžiaus grupėje paskatinamuosius prizus laimėjo Edvinas Gurnevičius (Marijampolės Sūduvos gimnazija), Elzė Labanauskaitė (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla) ir Karolis Skirtunas (Vilniaus Tuskulėnų gimnazija).

11-14 m. amžiaus grupėje pirmą vietą laimėjo Marta Pranckevičiūtė (Kauno A. Martinaičio dailės mokykla), antrą vietą užėmė Adelina Kofman (Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija), o trečią – Fausta Ivaškevičiūtė (Kėdainių dailės mokykla). 15-18 m. amžiaus grupėje prizines vietas užėmė šiauliečiai: pirmą vietą laimėjo Greta Gelažiūtė (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija), antrą vietą užėmė Rimas Krikštanavičius (Šiaulių profesinio rengimo centras), o trečią vietą laimėjo Barbora Valuckaitė (Šiaulių profesinio rengimo centras).

Dainų konkurse „Patyčios bijo tavo nepritarimo!” nominuoti ir apdovanoti 10-ies dainų autoriai ir atlikėjai. Paskatinamąjį prizą 11-14 m. amžiaus grupėje pelnė Mantas Interesovas (Kauno „Nemuno“ mokykla - daugiafunkcinis centras) su daina „Aš ir tu“. Pirmą vietą šioje amžiaus grupėje laimėjo Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai Skaidrė Vedrickaitė ir Domantas Gasiūnas su daina „Ranką jiems paduok“. Antrą vietą užėmė  Vilkaviškio raj. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos mokinės Neringa Dėdinaitė, Deimantė Butkutė, Karigailė Klimaitė, Ina Klimavičiūtė ir Viktorija Klimaitė su daina „Patyčioms – stop“. Trečiąją vietą 11-14 m. amžiaus grupėje laimėjo Kauno Tado Ivanausko progimnazijos mokinės Austėja Milaševičiūtė, Laura Slavikaitė, Alya Chahine ir Smiltė Motiejūnaitė, sukūrusios dainą „Kreipiuos į tuos, kurie...“.

Nelikti pasyviais patyčių stebėtojais, o savo elgesiu aiškiai parodyti nepritarimą patyčioms ragino 15-18 m. amžiaus grupės paskatinamųjų prizų laureatai: Kauno „Santaros“ gimnazijos mokinė Karolina Burakovaitė, atlikusi dainą pavadinimu „Waking up“; Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijos mokinys Aldas Ališauskas su daina „Dėl klaidų“ bei Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokinys Justas Pinkevičius, atlikęs dainą „Patyčioms STOP“.

Kad kiekvienas mūsų gali stabdyti patyčias ir padėti kenčiančiam savo daina pasakė 15-18 m. amžiaus grupės pirmosios vietos laimėtojai – Kauno Valdorfo mokyklos mokiniai Eima Vaičiūnaitė, Emilis Žukas ir Sandžėjus Sankaras. Laureatai sukūrė dainą „Nebylus“. Antrą vietą užėmė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinys Vaidas Žibinskas su daina „Visi lygūs“. Vaidui dainos klipą padėjo sukurti Žygimantas Devyžis. Trečią vietą konkurse laimėjo Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokinės Monika Banytė, Miglė Mickevičiūtė ir Gabija Varenkevičiūtė, atlikusios dainą „NETYLĖKIT“.   

Visi nugalėtojai buvo įvertinti dovanomis ir prizais, kuriuos įsteigė „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ rėmėjai ir partneriai: „Girteka Logistics“, „Smiltainis ir Ko“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Per visą „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, siekdami išklausyti daugiau vaikų, „Vaikų linijos“ konsultantai budėjo visą parą. Per papildomai budėtą laiką nuo 21 iki 11 val. „Vaikų linijos“ savanoriai papildomai atsiliepė į 611 vaikų bei paauglių skambučių.

„Vaikų linija“, bendradarbiaudama su Lietuvos krepšinio lyga, „Western Union Foundation Lithuania“ ir Sostinės krepšinio mokykla, šių metų „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ“ pristatė edukacinius filmukus, kuriuose pamokančias situacijas suvaidino skirtingų Lietuvos krepšinio klubų žaidėjai ir treneriai. Edukacinius filmukus pažiūrėti galite čia.

Pasibaigus „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ“, labai kviečiame naudoti šiuos filmukus ir visas mūsų paruoštas rekomendacines veiklas tolimesniam darbui su patyčiomis ir patyčių prevencija. Kasdien stabdykime patyčias, kalbėkimės ir mokykimės jas atpažinti, teisingai reaguoti ir aiškiai parodyti nepritarimą bet kokioms agresyvaus elgesio apraiškoms!