Veiksmo savaitė Lukšiuose

2018-04-17

Balandžio 19 - 23 dienomis kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų gimnazijoje vyko prevencinė savaitė ,,Be patyčių“. Kiekvienais metais stengiamės šią savaitę minėti kuo originaliau, mažiau minėti žodį ,,patyčios“, kuris išties daugumai moksleivių yra taip įsismelkęs į galvą, jog nebeturi jokios galios ir poveikio.

Mūsų gimnazijos antrajame aukšte stende buvo sudėta svarbiausia informacija apie šią prevencinę savaitę – kodėl ją minime, kodėl turime minėti, koks to tikslas. Kad informacija pasiektų kiekvieną, klausėmės radijo laidos ir veiksmo savaitės programos pristatymo. Mokinių taryba dalino gerumo viruso korteles su pozityvą skleidžiančiais užrašais. Juk nedažnai savo bendraklasiams ar draugams pasakome, kad jo šypsena jam labai tinka, kad mums gera, jog yra tokių žmonių kaip jie, kad būtent jie yra ateitis. Visą savaitę veikė ir gerumo paštas, kuriuo buvo galima siųsti laiškus ne tik visiems gimnazijos mokiniams, bet ir mokytojams, pasakoti, dėl ko mes liūdime, džiaugiamės ar tiesiog kuo norime pasidalinti. Antrokai gimnazistai vykdė jau tradicija tapusią misiją – ėjo aplankyti mokytojos J. Kasparaitienės auklėtinius ir antrokus. Su jais bendravo, žaidė, dalijosi mintimis apie mokyklą, draugus, pamokas ir, žinoma, patyčias. Mažieji labai atvirai ir drąsiai išsakė savo nuoskaudas bei džiaugsmus, įvardijo problemas, kurias bandė spręsti kartu. Taip pat pradinių klasių mokiniai kūrė gerumo knygą, dalijosi mintimis bei piešiniais.