Patyčias gali patirti bet kokios išvaizdos, bet kurios lyties ir amžiaus vaikai: jas gali patirti ir berniukai, ir mergaitės, pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai.

Kartais vaikai jaučiasi kalti dėl to, kas su jais vyksta. Jie gali galvoti, kad patys prisidirbo ir išprovokavo patyčias, gali jaustis nepilnaverčiai dėl vykstančių patyčių. Ir besityčiojantys vaikai prigalvoja visokių kaltinimų patyčias patiriančiam vaikui: „Jis pats prisiprašė!”, “Tai tegu elgiasi kaip normalus žmogus“, „Ji pirma pradėjo ir spoksojo į mane neaišku ko!”. Tačiau vaikas, patiriantis patyčias, dėl to nėra kaltas. Niekas neturi teisės jį žeminti ir užgaulioti, net jei jis elgiasi kokiu nors kitiems vaikams neįprastu būdu.

Jeigu tu patiri patyčias, negalvok kad esi to vertas arba, kad tai vien tik tavo problema. Ir būtinai kreipkis pagalbos. Patyčios turi būti stabdomos ir jas spręsti tau galėtų padėti mokyklos darbuotojai arba šeimos nariai. 

Patiri ar stebi patyčias? Nori su kuo nors apie tai pasikalbėti?
Kreipkis į „Vaikų liniją“ nemokamu telefonu 116 111 kasdien nuo 11 iki 23 val. arba prisijunk prie „Vaikų linijos“ svetainės vaikulinija.lt ir parašyk mums laišką, susirašinėk pokalbiais internetu su budinčiais konsultantais arba pabendrauk su bendraamžiais „Vaikų linijos“ diskusijų forume.