Iniciatoriai

Veikla

„Vaikų linija“, jau septintą kartą inicijuodama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir kviečia prisidėti savo veiklomis aktyvias švietimo įstaigas, organizacijas, socialiai atsakingas verslo įmones bei kiekvieną žmogų, siekiantį mažinti patyčių.

„Vaikų linija“ kviečia dalyvius registruotis kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje, kurioje viešina visų „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyvių veiklas, koordinuoja bendradarbiavimą su partneriais ir vykdo partnerių susitikimus, ruošia „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų rekomendacijas švietimo įstaigų darbuotojams.

Bendradarbiaudama su „Western Union Foundation Lithuania“, „Vaikų linija“ organizuoja vaikų dainų konkursą „Padėk man užaugti be patyčių!“. 11-18 metų mokiniai kviečiami dainomis kreiptis į suaugusiuosius ir taip papasakoti apie savo išgyvenamas ar stebimas patyčias. Dainomis suaugusieji raginami pastebėti, ką išgyvena vaikai, ir kviečiami kalbėtis su vaikais, kartu ieškant būdų, kaip sustabdyti patyčias.

Nuo kovo 1 d. iki balandžio 3 d. „Vaikų linijos“ informacinis rėmėjas LRT televizija transliuos socialinę reklamą „Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“. Šią reklamą, pelniusią tarptautinių apdovanojimų, sukūrė „Vaikų linijos“ veiklą savo darbais palaikanti reklamos agentūra „Not Perfect“.

Savo žiniomis ir patirtimis „Vaikų linijos“ darbuotojai visą savaitę dalinsis, vesdami seminarus bei skaitydami pranešimus, teikdami komentarus žiniasklaidai.

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“  kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru organizuos konferenciją „Patyčių prognozės Lietuvai 2020-2030“ bei renginį, kurio metu vyks „Vaikų linijos“ organizuojamo vaikų dainų konkurso „Padėk man užaugti be patyčių!“ laureatų apdovanojimai.

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 14-20 dienomis, „Vaikų linija“ dirbs visą parą ir konsultantai stengsis atsiliepti į kuo daugiau vaikų ir paauglių skambučių numeriu 116111 bei atsakyti į laiškus internetu.

Partneriai

Veikla

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su „Vaikų linija“ kvies moksleivius, mokytojus, tėvus, valdžios ir visuomenės atstovus dalyvauti konferencijoje „Patyčių prognozės Lietuvai 2020-2030“.

Taip pat Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su „Vaikų linija" kvies Lietuvos moksleivius ir jų tėvus bei mokytojus dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų dainų konkurso „Padėk man užaugti be patyčių!“ bei žurnalistinio tyrimo konkurso laureatų apdovanojimuose ir pažiūrėti muzikinę dramą „Bjaurusis ančiukas: šiuolaikinė interpretacija“.

Daugiau informacijos apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamus renginius bei registraciją galite rasti čia arba svetainėje www.lvjc.lt arba kreiptis: telefonu (8 5) 2054 705 ir el. paštu jurate.j@lvjc.lt.

Informaciją apie visus renginius galite rasti čia 

Veikla

„Vaiko labui“ kovo 14 – 20 dienomis kvies visus „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“, „Įveikiame kartu“ programose dalyvaujančius vaikus kurti savo klasės, grupės „Draugystės knygą“ arba tęsti jau anksčiau pradėtą knygą. Klasės „Draugystės knyga“ – tai pirmas, antras, trečias, ketvirtas, ... ir dvyliktas tomai, kurie kasmet leidžia klasei įvertinti savo draugiškumą ir tampa klasės augimo draugystėje dienoraščiu.

Taip pat moksleiviai kviečiami kurti skirtuką knygoms, kuriame greta piešinėlių būtų užrašyti vaikų paraginimai „Nepriekabiauk!“, „Nesityčiok!“, „Draugaukime“. Šiais skirtukais vaikai kviečiami apsikeisti tarpusavyje arba padovanoti bibliotekai.

Kartu su „Vaikystės sodu“ ir „Vaikų linija“ yra organizuojamos paskaitos apie patyčias ir jų prevenciją ikimokyklinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus vaikų tėvams ir pedagogams. 

Daugiau informacijos apie renginius ir iniciatyvas gali suteikti Aurelija Okunauskienė tel. (85) 21 21 407, el. paštu:bepatyciu@vaikolabui.lt arba svetainė www.vaikolabui.lt

Daugiau informacijos apie renginius galite rasti čia.

Veikla

Šiais metais Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai kartu su bendruomenės pareigūnais ir nepilnamečių reikalų pareigūnais policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose organizuos apskrito stalo susitikimus su vietos bendruomenėmis, jaunaisiais policijos rėmėjais, kvies diskutuoti, kaip suaugusieji vertina patyčių reiškinį tarp vaikų ir jaunimo, kokia suaugusiųjų pavyzdžio svarba jaunimui, kartu ieškos sprendimo būdų, kaip mažinti patyčių reiškinį visuomenėje.

Nepilnamečių reikalų policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su ugdymo įstaigų darbuotojais, organizuos vaikams ir jaunimui aktyvias veiklas – sporto ir informacinius renginius.

Daugiau informacijos el. p.: ruta.jonaviciene@policija.lt arba tel. (8 5) 271 6566

Informaciją apie visus renginius galite rasti čia

Veikla

Saugesnio interneto informavimo centras, dalyvaudamas „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2016“, kvies 13-16 metų mokinius dalyvauti kūrybiniame konkurse „Tark žodį už internetą BE PATYČIŲ“. Saugesnio interneto projekto komanda kviečia jaunuolius sukurti šūkį, skatinantį kurti internetą be patyčių ir jį pateikti vizualiai išradingai. Geriausi konkursiniai darbai taps lipdukais, kuriais projekto komanda papuoš suvenyrus. Visa informacija apie konkursą nuo vasario 24 dienos svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Daugiau informacijos galite gauti el. paštu  aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt ir tel. (8 5) 2356 154.

Informaciją apie visus renginius galite rasti čia

Veikla

„Vaikystės sodas“, bendradarbiaudamas su organizacija „Vaiko labui“, kviečia ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvus į patyriminį seminarą „Patyčios darželyje – rimtų problemų užuomazga ar nekalti juokai?“.

Seminare per praktinę patirtį tėvai galės geriau suprasti, kokie būna patyčių dalyvių vaidmenys, kaip reaguoti tėvams ir kaip padėti vaikams. Susidūrus su patyčiomis, nesunku pasijusti bejėgiu, bet dalyvaudami seminare tėvai sužinos, kaip apie patyčias kalbėtis su savo vaikais ir kaip bendradarbiauti su darželiu, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje.

Daugiau informacijos apie mokymus bei registraciją rasite čia arba galite kreiptis el.paštu: bepatyciu@vaikolabui.ltpsichologe.kotryna@vaikystes-sodas.lt.

Informaciją apie visus renginius galite rasti čia.  

Veikla
Paramos vaikams centras per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“ kvies žmones apsikeisti mintimis, idėjomis ir pasiūlymais, ką smagaus, draugiško galima nuveikti kartu su vaiku, stiprinant tarpusavio ryšį.
 
Šiomis mintimis bus galima dalintis Paramos vaikams centro administruojamose „Facebooko“ paskyrose. Daugiausia dėmesio sulaukę pasiūlymai bus apdovanoti.
Daugiau informacijos el. p.:  inga@pvc.lt arba asta.eitminaviciute@pvc.lt.
 
Informaciją apie visus renginius galite rasti čia

Veikla

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamos Olweus patyčių prevencijos programos vyr. instruktoriai, instruktoriai ir koordinatoriai „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ metu rengs užsiėmimus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Plungės miestuose .

Vilniaus miesto ugdymo įstaigų mokinių tėvams bus skaitoma paskaita „Kai mano vaikas susiduria su patyčiomis“.

Klaipėdos mieste bus rengiamos paskaitos Nevyriausybinių organizacijų darbuotojams ir studentams: „Patyčių tarp mokinių prevencija ugdymo institucijoje“, taip pat skaitoma paskaita ugdytinių tėvams: „Tėvų vaidmuo patyčių prevencijos programoje ir aktyvūs tėvų veiksmai  apsaugant savo vaiką nuo patyčių“.

Kauno mokiniai kviečiami dalyvauti filmų kūrimo konkurse „Sėkmės istorijos“.

Plungės mieste, mokinių tėvams bus skaitoma paskaita: „Z karta ir patyčių problemos“.

Daugiau infromacijos apie renginius: tel. 8 5 2305 377 arba el. p. renata.mazuriene@sppc.lt.

Informaciją apie visus renginius rasite čia

Veikla

Lietuvos mokinių parlamentas nori atkreipti dėmesį į mokinių ir mokytojų santykius, todėl „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ metu:

  • kvies rengti diskusijas mokyklose apie patyčias bei mokinių ir mokytojų tarpusavio santykius;
  • ragins mokytojus klijuoti ant sako kabinetų durų Lietuvos mokinių parlamento parengtus ženklus „Erdvė be patyčių”. Taip bus kviečiami visi mokytojai pranešti mokiniams,  kad nepritariama patyčioms ir šio mokytojo klasėje jų būti negali;
  • kvies mokinius ir mokytojus pasidalinti gerąja patirtimi, kaip galima sumažinti patyčias ir užkirsti kelią jų plitimui;
  • dalinsis žymių žmonių pasisakymais ir įžvalgomis apie patyčių žalą,

Daugiau informacijos galite gauti el. p. pirmininkas@lmp.lt arba tel.: 8 636 36327

 

Veikla

„Lietuvos žmogaus teisių centras“ ir Asociacija „In Corpore“  kviesdamas kiekvieną bendruomenės narį būti neabejingam patyčioms ir neapykantos kurstymui organizuoja:

  • mokymus pedagogams;
  • filmų peržiūras moksleiviams („Patyčios“, „Įvairių šeimų vaikai“), po kurių kartu aptars pagarbos įvairovei svarbą.
  • 2 seminarus mokyklų psichologams ir socialiniams pedagogams/darbuotojams Vilniuje, Klaipėdoje. Seminarų metu, bus kalbama apie patyčių problematika ir pagarbos įvairovei svarbą.

Daugiau informacijos galite gauti el. paštu birute@lchr.lt