„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ 2015: naudinga informacija ir medžiaga ugdymo įstaigų bendruomenėms

Džiaugiamės, kad didelis būrys ugdymo įstaigų aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ vyksmą ir įvairių renginių metu diskutuos su savo bendruomene apie patyčias ir jų prevenciją. Norime pasidalinti „Vaikų linijos“ idėjomis bei vertinga informacine medžiaga, kurią maloniai kviečiame pedagogus naudoti įvairiose mokyklos bendruomenės veiklose apie realias ir elektronines patyčias.


„Vaikų linijos“ paruoštų užsiėmimų vaikams bei tėvams apie elektronines patyčias aprašymai

„Vaikų linija“ šiemet per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2015“ siūlo atkreipti dėmesį į elektroninių patyčių temą ir stebėtojų vaidmenį jose. Kviečiame atsisiųsti ir naudoti žemiau pateiktus užsiėmimų vaikams ir tėvams aprašymus.

Užsiėmimo vaikams „Mokiniai, patyčios ir internetas: kas už ką atsakingas?“ aprašymas atsisiųsti

Užsiėmimo tėvams apie elektronines patyčias aprašymas atsisiųsti

Kortelės su žinomų žmonių mintimis apie patyčias. „Vaikų linija“ paruošė ir išleido korteles, su žinomų žmonių vaikystės nuotraukomis ir mintimis apie patyčias. Kortelės skirtos visos Lietuvos mokyklų 5 klasės moksleiviams ir yra platinamos per savivaldybių švietimo skyrius. Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip korteles padalinti ir jas aptarti su penktų klasių mokiniais. Rekomendacijos kortelių su žinomais žmonėmis aptarimui su vaikais atsisiųsti.


„Vaikų linijos“ informacinė medžiaga

„Vaikų linija“ yra paruošusi ir išleidusi informacinės medžiagos elektroninių patyčių tema, kurią galite naudoti ir platinti savo mokyklos bendruomenėje:


„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partnerių veiklos

Kasmet prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ organizavimo prisijungia  daugybė nevyriausybinių ir visuomeninių organizacijų. Su jų siūlomomis veiklomis bei renginiais, vykstančiais „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu ir skirtais mokiniams, tėvams bei mokytojams, galite susipažinti čia: http://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite-be-patyciu/organizatori-ir-partneri-veiklos/

Kviečiame aktyviai juose dalyvauti!


Kita naudinga informacija

Filmas apie patyčias „Bullying diaries“ (Jungtinė Karalystė, Graikija, 2014, 51 min., anglų ir graikų kalba, su anglų kalbos subtitrais)

Filmas tinkamas žiūrėti tiek su mokiniais, tiek su tėvais. Jame aptariamos įvairios patyčių apraiškos, Graikijoje ir Jungtinėje Karalystėje gyvenantys paaugliai dalinasi savo autentiška patirtimi ir jausmais apie patirtas patyčias. Po filmo peržiūros svarbu su mokiniais diskutuoti apie tai, kokius jausmus jiems sukėlė filmas, kuo tai panašu į jų mokyklos situaciją, ką jie iš filmo išsineša.

Svarbu: filmas yra tik anglų ir graikų kalba su anglų kalbos subtitrais!

Filmą rasite: https://www.youtube.com/watch?v=eEXGfdV-wnI&feature=youtu.be.

 

Trumpi filmai vaikų saugumo elektroninėje erdvėje tema

„Vaikų linijos“ edukacinis filmas vaikams „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai!“ (2013, 6:12 min). Filmas skirtas vaikų saugumo elektroninėje erdvėje klausimams. Filmuke pristatomi trys atvejai, su kuriais susidūrė vaikai, ir aptariama, kaip jie sprendė sunkumus, susijusius su saugumu elektroninėje erdvėje. Prie šių sprendimo būdų yra pateikiami ir „Vaikų linijos“ komentarai, ką reikėtų daryti, susidūrus su sunkumais internetinėje erdvėje.

Filmą rasite: http://www.youtube.com/watch?v=Hf_4YNxoZmY

 

Filmas „Bakalėjos parduotuvė“ („To Pantopoleion“, Graikija, 2013, 9:58 min. Graikų kalba su lietuviškais subtitrais)

Graikijos Saugesnio interneto centro sukurtas filmas – alegorija apie internetą ir jame slypinčias grėsmes. Iš išorės paprasta ir įprasta bakalėjos parduotuvė parduoda ne tik tai, kas matoma plika akimi. Itin maloni pardavėja yra pasiruošusi išpildyti kiekvieną pirkėjo pageidavimą. Tačiau kiek saugi yra tokia parduotuvė, kurioje viskas taip nekontroliuojamai ir lengvai prieinama visiems vartotojams?

Filmą rasite: https://www.youtube.com/watch?v=ceSUuKMr4xo Subtitrus galite pasirinkti dešiniajame filmo kampe paspaudę žvaigždutę („settings“) ir iš atsidariusio subtitrų sąrašo išsirinkę norimą kalbą.

 

Apie „Vaikų liniją“

„Vaikų linija“ teikia emocinę paramą

  • vaikams ir paaugliams nemokamu numeriu 116 111, kasdien nuo 11 iki 21val. Taip pat kviečiame vaikus kreiptis pagalbos internetu ir diskutuoti su bendraamžiais www.vaikulinija.lt Vaikai gali kreiptis įvairiausiais klausimais ir sunkumais, kylančiais mokykloje, namuose, virtualioje erdvėje, kai sunku ir norisi pasitarti. Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“  kovo 23-29 d. emocinė parama telefonu bus teikiama visą parą.
  • tėvams vaikų saugumo elektroninėje erdvėje klausimais elektroniniu paštu saugus.internete@vaikulinija.lt. Kviečiame tėvus kreiptis, jei iškyla klausimų, ar jūsų vaikas saugus elektroninėje erdvėje, jei norėtų pasitarti, kaip išspręsti elektroninių patyčių situaciją ar kaip padėti vaikui, kuris pernelyg įsitraukė į virtualų gyvenimą.